Radni sastanak sa ministrom Željkom Budimirom

Banjaluka, 09.02.2023.god. – U Ministarstvu za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske, direktor Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranje kvaliteta Bosne i Hercegovine, prof. dr Enes Hašić sa zamjenicima Irenom Šiško i Stevom Škrbićem,  razgovarao je sa novoimenovanim ministrom Željkom Budimirom i njegovim saradnicima.

Na početku sastanka, direktor Agencije, prof. dr Enes Hašić, čestitao je ministru Budimiru imenovanje na funkciju ministra za  naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske i poželio nastavak uspješne saradnje i zajedničkog rada na unapređenju kvaliteta visokog obrazovanja u Bosni i Hercegovini.  Govoreći o aktivnostima Agencije, direktor Hašić je posebno istakao planove Agencije na putu ostvarivanja punopravnog članstva u Evropskoj asocijaciji za osiguranje kvaliteta (ENQA).

Dio sastanka bio je posvećen i drugim aktuelnim temama iz oblasti visokog obrazovanja, a ministar Budimir je, između ostalog,   istakao i značaj novog Zakona o osiguranju kvaliteta u Republici Srpskoj čiji je cilj podizanje kvaliteta u visokom obrazovanju.

U radu sastanka učestvovala je i direktor Agencije za visoko obrazovanje Republike Srpske, Biljana Vojvodić, koja je, takođe, istakla dobru saradnju sa Agencijom Bosne i Hercegovine, naglašavajući da je pristup koji se zasniva na kompromisu i saradnji,  ključni preduslov kvalitetnog i dobronamjernog rada, ali i obaveza u smislu ostvarivanja zajedničkog  cilja, integracije u Evropski prostor visokog obrazovanja.